XC seriál BAHNO

Fotogalerie / reportáže / video

Přivítáme, pokud nám zašlete na adresu webmastera (webmaster@ambike.com) fotografie ze závodu, videozáznam, reportáž nebo odkazy na stránky s nimi.

Zpět na seznam

Report Jarní Bahno 2005

Karlovarské noviny - 25.3.2005

Cyklistické Bahno se jede v neděli nad Letním kinem

Karlovy Vary - Počasí se umoudřilo, a tak seriál závodů horských kol Bahno 2005 může začít. Jako první závod se pojede v neděli 27. března cross country se startem a cílem na louce nad Letním kinem.

"Tratě jsme připravili stejné jako loni a také kategorie jsou stejné. Příležitost otestovat si, jak se kdo v zimě připravoval - nebo naopak flákal, dostanou jak úplně mladí bikeři, tak nejstarší veteráni," slibuje jeden z organizátorů série Michal Prokop.

Seriál je v kategoriích mládeže vypsán pro ročníky 1995 a mladší, 1994 až 1990 a 1989 až 1987, kategorie mužů pro ročníky 1986 až 1970 je podle výkonnosti rozdělena na hobby a elitu, hlavní kategorie žen je vypsána pro narozené v letech 1986 až 1975 a dále jsou vypsány tradiční kategorie veteránů (69-56), superdědků (55 a starší), dam (74-56) a superbab (55 a zralejší). Délka tratí je odstupňována přiměřeně věku a výkonnosti od dvou kilometrů pro nejmladší do zhruba 30 km pro muže a elitu.

Start nedělního závodu je v 10.30, kdy se na trať vydají žáci, ženy startují v 11.45, junioři a muži hobby ve 13.00 a muži elita v 15.00 hodin.

"Přihlásit se může každý na místě, startovné dělá pro elitu 80, pro ostatní dospělé 50 a pro mládež 20 korun. Závodníci pak mohou v cíli čekat obligátní malé občerstvení, čaj s rumem a buřt na opečení," slibuje Prokop.


Karlovarské noviny - 29.3.2005

Jarní Bahno nad Puppem rozjela stovka bikerů

Karlovy Vary - Sotva před týdnem slezl sníh, odstartovala v neděli karlovarská série závodů horských kol Bahno 2005. Dlouhá zima, která nedovolila moc trénovat, chladné počasí a velikonoční svátky se podepsaly pod účast, která byla hlavně v kategoriích žen a mládeže menší, než pořadatelé z A.M.bike no limits očekávali.

Na dnes už standardní trati nad Galerií umění a Grandhotelem Pupp odstartovala postupně téměř stovka bikerů. Hlavní závod mužů na 30 km na náročném, profilově a technicky obtížném okruhu vyhrál přesvědčivě český reprezentant, držitel bronzové medaile z Mistrovství Evropy MTB juniorů, mostecký Tomáš Trunschka, který jezdí za poloprofesionální italskou stáj Finstral.


Karlovarské noviny - 30.3.2005

Nad Letním kinem v neděli kroužily opravdové hvězdy

Karlovy Vary - Početně sice první závod seriálu Bahno 2005 nevynikal, kvalitou ovšem ano. Na stupně vítězů kategorie Elita dosáhli pouze bikeři, kteří už mají za sebou starty na světových či evropských šampionátech.

Tomáš Trunschka, který v Karlových Varech vyhrál v dresu stáje Finstral, se přes své mládí (* 24. března 1980) může pochlubit celou řadou skvělých úspěchů. V závodech horských kol vybojoval bronz na mistrovství Evropy juniorů 1998 v Belgii a 9. místo na mistrovství světa juniorů 1998 v Kanadě. V cyklokrosu, který jezdí za MercedesBenz Selle Italia, získal na mistrovství světa juniorů 1998 v Dánsku 8. místo, na mistrovství světa do 23 let v roce 2001 v Táboře stříbrnou a v roce 2002 v Belgii bronzovou medaili, a v roce 2003 vybojoval v kategorii Elite v Českém poháru 7. a na mistrovství republiky v Lounech 5. místo.

Na stupních vítězů za Trunschkou stáli dva reprezentanti nově postaveného Michelin MTB Teamu trenéra Červínka, jehož hlavní hvězdou je mistr světa MTB z roku 2003 Jaroslav Kulhavý. Pro stříbro si na divadelní louce dojel Marek Nebesář, loni 9. na mistrovství republiky MTB v kategorii U23. Velkou sezonu měl v roce 2001, kdy vybojoval v kategorii juniorů stříbro v Českém poháru, bronz na mistrovství republiky, 31. místo na mistrovství světa v Coloradu a stříbro v závodě Světového poháru v Belgii.

Druhým medailistou v dresu s populárním mišeliňákem byl Václav Hlaváč, jehož zatím jediným úspěchem na mezinárodním poli je 35. místo na Mistrovství Evropy juniorů v roce 2003. Na domácí scéně ve stejném roce vybojoval na mistrovství republiky juniorů 5. místo a loni obsadil v závodech Českého poháru 5. místo v kategorii U23.

Podrobné výsledky ostatních kategorií zabloudily kdesi ve virtuálním světě internetu a do uzávěrky tohoto čísla nám nedošly. Přineseme je v nejbližším možném termínu.


Karlovarské noviny - 31.3.2005

HORSKÁ KOLA / První jarní Bahno ve výsledcích


Karlovarské noviny - 1.4.2005

Bikeři se v neděli nastěhují pod Tři kříže

Karlovy Vary - Seriál závodů horských kol Bahno 2005 pokračuje o víkendu druhým závodem. Odstartován bude v neděli 3. dubna a pojede se opět v bezprostřední blízkosti centra Karlových Varů.

Klasická cross country na zhruba sedmikilometrovém kopcovitém okruhu vedeném po lesních cestách a pěšinách nad Drahovicemi má start a cíl na vyhlídkové plošině Camera obscura pod vrcholem Tři kříže. Závod je vypsán v kategoriích mládeže pro ročníky 1995 a mladší, 1994 až 1990 a 1989 až 1987, kategorie mužů pro ročníky 1986 až 1970 je podle výkonnosti rozdělena na hobby a elitu, hlavní kategorie žen je vypsána pro narozené v letech 1986 až 1975 a dále jsou vypsány tradiční kategorie veteránů (69-56), superdědků (55 a starší), dam (74-56) a superbab (55 a zralejší). Délka tratí je odstupňována přiměřeně věku a výkonnosti od dvou kilometrů pro nejmladší do zhruba 30 km pro muže a elitu.

Start závodu je v 10.30, kdy se na trať vydají žáci, ženy startují v 11.45, junioři a muži hobby ve 13.00 a muži elita v 15.00 hodin.


Karlovarské noviny - 4.4.2005

Bahno je mezinárodní!

Karlovy Vary - Když se spojí tradice a nádherné jarní počasí, nemůže cyklistický závod dopadnout jinak než skvěle. Také druhý závod jarní karlovarské série horských kol Bahno 2005 udělal včera pořadatelům radost.

"Přišlo nám na start skoro dvakrát tolik lidí než před týdnem, kdy účast ovlivnilo chladno a velikonoční svátky," radoval se Michal Prokop z pořádajícího sdružení A.M.bike no limits.

"Poprvé jsme měli na startu bikery ze zahraničí, přijeli dva junioři z Polska, a jeden z nich, juniorský reprezentant Kornel Osicky, tuhle kategorii vyhrál," dodal Prokop.

Hlavní kategorie Elita se při neúčasti vítěze prvního závodu Trunschky stala doménou místních jedniček. Zvítězil Láďa Fabišovský z Ostrova před Karlovarákem Filipem Eberlem, bronz vybojoval plzeňský matador Tomáš Kozák.


IDNES 4.4.05

Druhému dílu Bahna jasně vládl Fabišovský

Jednoznačnou záležitostí ostrovského bikera Ladislava Fabišovského se stal druhý díl Bahna, seriálu závodů horských kol v okolí Karlových Varů.

Na lázeňských stezkách v okolí Tří křížů setřásl Fabišovský konkurenci už v prvním okruhu a splnil svá slova z minulého týdne, kdy v úvodním podniku Bahna dojel pátý. „Myslím, že to příště bude lepší,“ prorokoval tehdy.

Fabišovského tempo zaskočilo všechny soupeře včetně excelentního bikera Filipa Eberla z Karlových Varů, pro kterého byl start u Tří křížů prvním závodem sezony.

„V tréninku jsem tak rychle nejezdil,“ vydechoval v cíli druhý Eberl nad řídítky a cyklokomputerem, na kterém mu v řádku průměrné tepové frekvence svítilo číslo 180.

Obdivných narážek se Fabišovský dočkal ještě při vyhlášení výsledků. To když organizátor závodu Michal Prokop oznámil, že o 28 vteřin vítěz nepřekonal svůj loňský čas ze stejné tratě. „Počkej, ty jsi byl loni ještě rychlejší?“ nechápavě si Fabišovského prohlížel jeden ze soupeřů.

Příští víkend má Bahno na programu poslední závod. Časovka v Sedlečku rozhodně o celkovém vítězi -bude jím buď Fabišovský, nebo plzeňský biker Tomáš Kozák.


IDNES 11.4.05

Ostrovský biker Ladislav Fabišovský je celkovým vítězem letošního Bahna, seriálu závodů horských kol v Karlových Varech a okolí. Rozhodl o tom jeho triumf v závěrečné individuální časovce v Sedlečku.

„Po sportovní i finanční stránce to byl pěkný víkend,“ liboval si Fabišovský. Za vítězství v časovce bral dva tisíce korun a navíc mu patřily i další tři tisíce za celkové prvenství v seriálu Bahno.

V posledním závodě se o celkovém vítězi rozhodovalo mezi ním a plzeňským bikerem Tomášem Kozákem. Ten ale na Fabišovského nestačil.

„Startoval jsem někde v úvodu, aby se mi na úzkých cestičkách pomalejší závodníci tolik nepletli do cesty. Docela dobře se mi jelo stoupání na Andělskou Horu, ale když jsem dorazil do cíle, jistý celkovým vítězstvím jsem si určitě nebyl. Musel jsem čekat na Kozáka, abych měl jasno,“ poznamenal Fabišovský.

Nakonec zaostal dvanáct vteřin za svým traťovým rekordem, v čemž svou roli asi sehrálo i počasí.

„Loni bylo sucho, letos to na kamenech a kořenech dost klouzalo. Když jsem šel ráno se psem a viděl jsem na teploměru dva stupně, tak jsem koukal, co se děje.“

Zpět na seznam

© A.M.bike, z.s., web & design: Daniel Danielčák 2002 - 2024 | admin | 1 on-line  | 323286 visits ↑↑↑